Nha Trang – praktické tipy

NHA TRANG – PRAKTICKÉ TIPY

LÁZNĚ THAP BA – mund bad- www.thapbamudbath.vn, faceook/SuoiKhoanNong

Přirodní bahno a minerální voda jsou skvělé pro terapii, která celkově uklidňuje, odstraňuje únavu, kůže je hladká a hebká. Otevřeno denně, 7.00 – 19.30. Doporučuji zkontrolovat na webu. Ideální taxi, spousta jich čeká u lázní, především kolem zavírací doby.

PLAŽ MEIN BEACH, nebo TRAN PHU beach. Záliv Nha Trangu je jeden z třiceti nejkrásnějších zálivů světa. Obklopují ho nádherná pohoří, je plný ostrovů a ostrůvku, asi sedmikilometrová pláž se táhne od Tran Phu Bridge na severu až k hlavnímu přístavu na jihu. Je to jakési společenské  srdce města.

Pokud si přivstanete, můžete zde brzy ráno vidět spoustu místních, kteří si chodí zaplavat nebo si „zatacvičit – zatančit“ ve skupinkách. A to často ještě před východem slunce. I ty hotely,  které nejsou přímo u pláže, mají tu svoji a obvykle vás na ni zadarmo zavezou.

I když  nebydlíte v žádném z těchto hotelů, zaplatíte za lehátko, ev. zkonzumujete něco v přilehlé restauraci. Po pláži samodzřejmě prochází prodejci všeho různého, ovoce, nápojů, grilovaných mořských potvor, slunečních brýlí či šperků.

Písek je bílý, místo je vhodné i k šnorchlování ev. pro výlety na kole.

 

 

Kontakt pro potápěče – AMIGOS DIVERSL – TEL. 0935746190,SCUBA DIVE  – TEL. 0121249203 Tento není samodzřejmě jediný.

LETADLEM  – mezinárodní letiště Cam Ranh je 37 km od Nha Trangu, cca 45 minut. Létá sem spousta národních linek, Vietnam Airlines, Jetstar, Vietjet Airs, jsou lety třeba ze Seuolu nebo Kuala Lumpur.  Taxi stojí cca 350-400.000,-VND, nebo je velmi pohodlný airport shuttle bus za 50.000,-VND. Jezdí v půlhodinových intrvalech na trase letiště Yersin Street, od 5.30 ráno. Poslední z Nha Trangu na letiště v 19.30, z letiště do Nha Trangu v 21.50. Pár desítek metrů od příletové – odletové haly. Na letišti je třeba být dvě hodiny před odletem.

 

 

BUS, VLAK – do Nha Trangu se pohodlně dostanete z jiných částí Vietnamu i busem či vlakem. Obvykle je nejjednodužší nechat si jízdenky zajistit staffem z hotelů, penzionů či guesthousů.

NA SVÉ SI PŘIJDOU I MILOVNÍCI GOLFU! ( světová úroveň, dráha s osmnácti jamkami)

POČASÍ – teplé a tropické klima, ročně asi tři sta slunečních dní. Období sucha od března do října, teploty 22-34 stupňů, období dešťů od března do ledna, teplota se pohybuje mezi 17 a 26 stupni. (Celsia). V období dešťů se doporučuje zvýšená opatrnost na plážích.Vlny jsou zde obecně vysoké.

BEZPEČNOST – kromě drobné, občasné kriminality je místo velmi bezpečné. Přesto se doporučuje nechat cennosti v sejfu, nenechávat např. mobil na lehátku atd.

ZDRAVÍ – moskyti by mohli přenést horečku dengue, doporučují se repelenty. Malárie v této oblasti není. Pokud si půjčíte motorku, je třeba vědět, že ve Vietnamu neplatí zahraniční licence, takže pokud by jste měli incident, vaše pojistka by mohla být neplatná.

ZPROPITNÉ – na rozdíl od některých zemí se tip neočekává, ale je oceňován. Záleží tedy na vás, dle situace a spokojenosti. (Já osobně tipy dávám téměř  vždy a téměř vždy se mi to mnohonásobně vrátilo).

UBYTOVÁNÍ – úplně pro všechny. Od levných backpacker hostels až po pětihvězdičkové hotely. Snídaně může a nemusí být v ceně. Bazény, obvykle na střechách, jsou příjemným bonusem.

JÍDLOstreet food! Kdysi jsem se toho bála, dnes jídlo „na ulici“ považuju za to nejlepší. A ne kvůli ceně. Obvykle je totiž čerstvé, opravdu autentické a vtáhne vás mezi místní. Nasajete atmsféru místa všemi smysly.

Jako obecně v jihovýchodní Asii, i v Nha Trangu je noční trh. A to pak bývá pastva nejen pro žaludek, ale taky pro oči. Jednou jsem bydlila v hotelu Botton Blu, který má na střeše skvělý bazén s barem, opulentní snídani, vlastní pláž s lehátky. Ta sice není přímo před hotelem, ale asi pět minut hotelovým taxi (vozí tam klienty samodzřejmě zadarmo).

Je v první linii u moře, ale trochu dál od centra, odhadem tak dva kilometry. Hned pod hotelem jsou ale dvě skvělé rybí restaurace, kde si vyberete buď z jídelního lístku a nebo z akvária.Takových je potom směrem od centra víc. Výhodou bylo, že jsme měly se sestřenicí  blízko i k bahenním lázním a památkám.

 

A kousek od hotelu  –  zase směrem k centru LÉKÁRNA.

Tady se ovšem prodává třeba i úžasná káva s překapávačem, čaje – sehnala jsem artyčokový, který mají jinak jedině snad jen v Dalatu, ale hlavně skvělé pleťové masky. Takže dámská záležitost. Perlové, hlemýždí, zlaté, čistící s bahnem, kokosové. Vezly jsme jich každá asi kilo

Že jsem si jich část zapoměla  v batohu místo v kufru a na letišti mi je sebrali, to už je jiná. Prostě i mistr tesař se někdy utne. Hlavně že svým klientům stále dokola opakuji, ať nenechají jic tekutého či krémy v příručním zaazadle. Takže pozor na to.