Istanbul - město na dvou kontintech.

Ani evropské, ani asijské. IstaNbul je město samo pro sebe.

IstaNbul je město, které musíte vidět. Už jste ho viděli ? Ale co když to jde ještě jinak ? 

STAČÍ STÁHNOUT SI PDF.

KLIKNĚTE NA SOUBOR !

PROGRAM JE PŘIPRAVEN VE SPOLUPRÁCI S MALOU TURECKOU CESTOVKU. JE ČASOVĚ FLEXIBILNÍ, IDEÁLNÍ PRO SKUPINKY KAMARÁDŮ. REALIZOVATELNÝ JIŽ OD ŠESTI LIDÍ. ČÍM VÍCE LIDÍ, TÍM NIŽŠÍ NÁKLADY NA VÝDAJE SPOJENÉ SE SLUŽBOU PRŮVODCE. PODÍVEJTE SE PROSÍM DO MENU TOHOTO WEBU A PROČTĚTE SI DOBŘE, CO PÍŠI VE SVÉM PŘÍBĚHU I ODDÍLE CESTOVNÍ AGENTURA. VYSVĚTLUJI, KDO JSEM, A PROČ JSEM SE ROZHODLA JÍT TOUTO CESTOU. 

PŘEČTĚTE SI O VÝHODÁCH SÓLO CESTOVÁNÍ A O TOM, PROČ NECHCI SAMA ZA SEBE PRACOVAT S VELKÝMI SKUPINAMI.

NEZAJÍMÁ MNE KVANTITA, ALE KVALITA. VÍC NEŽ 25 LIDÍ NA JEDNU CESTU NEBERU. 

ANO, VELKÉ CESTOVNÍ KANCELÁŘE MOHOU MÍT O NĚCO NIŽŠÍ CENY, PROTOŽE JEDOU NA OBJEM. PRO MNE JE ALE DŮLEŽITÝ KAŽDÝ JEDEN ČLOVĚK, KTERÉHO CHCI OSOBNĚ POZNAT JMÉNEM A DÁT MU ZA JEHO PENÍZE OPRAVDU CO NEJVÍC. 

V MOMENTÁLNÍ SITUACI STEJNĚ TAK, JAK TO DĚLAJÍ I VŠECHNY VELKÉ CESTOVKY, NEDÁVÁM DO BALÍČKU LETENKY. V PDF JE  ODKAZ NA LETENKY. KOUPÍTE SI JE ON-LINE SAMI, A POKUD BY SE SITUACE S CORONAVIREM VYVÍJELA ŠPATNĚ, VRÁTÍ VÁM SPOLEČNOST PENÍZE. OVĚŘENO.

MÁTE-LI PROBLÉM LETENKU KOUPIT SAMI A NEUMÍTE TO, RÁDA VÁM S TÍM POMOHU. 

NEUDÁVÁM JMÉNA HOTELŮ. ZE STEJNÉHO DŮVODU. 

MŮJ TURECKÝ PARTNER MÁ HOTELŮ PODOBNÉ KATEGORIE NA STEJNÉM MÍSTĚ DOSTATEK, A TAK NEHROZÍ ŽÁDNÉ STORNO POPLATKY, POKUD BY NĚCO NEVYŠLO. HOTEL VYBEREME, AŽ KDYŽ JE JISTÉ, ŽE AKCE OPRAVDU BUDE.

OPAKUJI. NEHROZÍ STORNA, NEHROZÍ OVERBOOKING. 

VŠECHNY HOTÝLKY JSOU PROVĚŘENÉ.

JÁ OSOBNĚ NEBO NĚKDO Z MÝCH KOLEGŮ, KTEŘÍ SE MNOU V TOMTO PROJEKTU SPOLUPRACUJÍ, SE PAK POSTARÁME, ABY VÁŠ VÝLET BYL NEAPOMENUTELNÝ. 

DO ČEHO JE LEPŠÍ V DNEŠNÍ DOBĚ INVESTOVAT, NEŽ DO ZÁŽITKŮ ? 

VŽDYŤ KAŽDÝ DEN MÁ BÝT TEN NEJLEPŠÍ !!!

POKUD MÁTE I NEZÁVAZNĚ ZÁJEM, ZAPIŠTE SE DO SEZNAMU. CHYSTÁME TOTIŽ JEDNU CESTU S FIXNÍM DATEM A ROVNĚŽ SILVESTR.  

 

A ještě pár velmi důležitých informací!

Než se pustíte do prohlížení projektů a cest, které chystám, ráda bych ještě objasnila pár věcí. Patrně jste si přečetli můj příběh, přesto chci ještě něco dodat. Více než třicet let jsem průvodkyně na plný úvazek. A to je opravdu velmi dlouhá praxe. Už někdy před dvaceti lety jsem si zřídila i agenturu. 

Co to obnáší? Další živnostenský list. Po několika letech práce s italskými turisty se na mě totiž začaly obracet přímo zahraniční cestovní kanceláře, a taky, jak jinak, privátní klienti. Chtěli, abych jim zajistila servis. Dopravu, hotely, restaurace. 

Chtěli, abych jim navrhla programy cest a pobytů. Proč ? V tomto případě je to jednoduché. Někdo přišel, zmínil se, že byl v Praze nebo v Čechách, zmínil se, že jsem ho doprávázela já. A pochválil mě. 

Pak se stalo, že jedna velká česká cestovní kancelář, pro kterou jsem pracovala a provázela téměř všechny její klienty, zkrachovala. Proč, to je celkem smutný příběh. To sem ale nepatří. Telefony drnčely, maily přistávaly dnem i nocí. Doslova. Anna, pomóc!!!

Znali pouze mě. A znali mě dobře. Měli reference od klientů. 

A já jsem se v průvodcování a organizování našla. 

Ale vrátím se k jádru. Agentury obvykle prodávají za provize produkty cestovních kanceláří. To není můj případ. Pro Vás, jako Čechy a Slováky, je podstatné to, že cena, kterou zaplatíte, je cena navýšená pouze o průvodcovský servis a symbolický organizační poplatek. 

Já neplatím nájem kanceláří ani nemám zaměstnance. Mám svůj počítač, kancelář doma a skvělé obchodní partnery a kolegy. A teď pozor. Velké cestovní kanceláře se ale dostanou mnohdy na velmi zajímavé ceny hotelů, restaruací atd. Proč ? Jedou na objem. To se já nedostanu. Nevadí. Jako agentura spolupracuji s renomovanými cestovními kancelářemi přímo v destinaci.  

A tyto kanceláře se na zajímavé ceny už dostanou. Pro mě je podstatná především KVALITA. 

To je třeba v případě Velké cesty po Argentině. Je to nadstandartní cesta a služby na velice vysoké úrovni. 

A ještě jedna věc. Majitele cestovních kanceláří, se kterými spolupracuji, znám osobně. Máme přátelské a dlouholeté vztahy. A to je opravdu hodně důležité. 

Roky jsem jezdila velké okruhy po Evropě se zahraniční klientelou. Jezdila a jezdím je ráda. Ale skupina padesáti lidí se sluchátky na uších, s obligátním tříchodovým menu nevalné chuti a kvality,  s časem do minuty propočítaným, to možná není pro každého.

V některých případech dostanete mnoho za velmi dobrou cenu. Ale není to vždy a pro každého. Obvykle se mi totiž stává, že lidi na konci pobytu říkají, že by se chtěli vrátit. A poznat to které místo lépe, víc do hloubky. Prostě si ho užít. 

Každému vyhovuje něco jiného. A tady je na trhu celkem díra. I na tom stojí můj projekt. 

Argentina bude pravděpodobně na jaře, Japonsko zatím pro ilustraci, že něco takového mám. Turecko naopak je v dnešní době ideální a opravdu vřele doporučuju. Program je hotový v pdf. Stačí kliknout a najít si pět kamarádů. 

 Pokud je zde někdo, kdo třeba se skupinou kamarádů touží po jakékoli destinaci s průvodcem, připravíme na míru. 

NÁDHERNÁ, NEZNÁMÁ A VZDÁLENÁ ZEMĚ TĚ ČEKÁ !

Připraveno ve spolupráci s argentinskými profesionály

VELKÁ CESTA PO ARGENTINĚ

PRACOVALA JSEM S ARGENTINCI MNOHO LET. PATŘÍ K TĚM NEJMILEJŠÍM A NEJVESELEJŠÍM LIDEM NA SVĚTĚ. ARGENTINCI MAJÍ NOBLESU I VYCHOVÁNÍ, KTERÉ PŘIPOMÍNÁ ČASY DÁVNO MINULÉ. ARGENTINCI SE RÁDI BAVÍ, MAJÍ RÁDI DOBRÉ JÍDLO A VÍNO, MÁLOKDY SE ROZČILUJÍ, NATOŽ KŘIČÍ. ARGENTINCI SE SAMI TAK TROCHU POVAŽUJÍ ZA EVROPANY. ARGENTINA JE ZEMĚ, KTERÁ MÁ TOLIK CO NABÍDNOUT, ŽE BY SE TO NEDALO VIDĚT ANI ZA PÁR LET. PROTO JSEM SE ROZHODLA, ŽE SE SVÝMI AGRENTINSKÝMI KOLEGY PŘIPRAVÍME IDEÁLNÍ, KOMPLETNÍ A PŘECE POHODOVÝ PROGRAM. UVIDÍTE OPRAVDU TO NEJLEPŠÍ Z ARGENTINY. A TI KLUCI NA OBRÁZU POD TEXTEM  OPRAVDU NEJSOU MAFIÁNI, TO JE ARGENTISKÝ SMYSL PRO HUMOR. HLÍDAJÍ NAŠE KLIENTY, ABY SE SNAD NEZTRATILI. ARGENTINCI SI TOTIŽ VYJEDOU NA CESTOU PO SVĚTĚ KLIEDNĚ PO OSMDESÁTCE.

TAKŽE TADY JE PROGRAM:

1. - 2. DEN - PŘESUN Z PRAHY DO BUENOS AIRES a ubytování v 4* hotelu NOVOTEL BUENOS AIRES. Po dlouhém letu je si třeba trochu odpočinout, takže volno (hotel má i bazén), společná seznamovací večeře. 

3. DEN - CITY TOUR PO BUENOS AIRES a večeře v restauraci, kde se servírují "to pravé" argentinské maso,

Po snídani, v doprovodu místního průvodce, začneme objevovat toto obrovské město. Na náměstí Plaza de Mayo také navštívíme katerálu ( Catedral Metropolitana). Plaza de Mayo je nejstarší náměstí ve městě, takže logicky zde začneme. Nachází se zde většina nejdůležitějších budov. 

Pak se přesuneme do čtvrti Puerto Madero, bývalý starý přístav, měnící se na jednu z nejexluzivnějších částí města. 

Pokračovat budeme do čtvrti Recoleta - jedné z nejelegantněších čtvrtí, připomínající Paříž 19. století. (To byly časy! )

A taky uvidíme Palermo. To je zase jedna z nejrozsáhlejších čtvrtí. 

Nu a potom to nejlepší. Přesuneme se do nádherných, dlážděných ulic La Boca a Caminito. Toto je to pravé srdce Buenos Aires. Jeho architektura a imigrace z něj udělaly to co je. Srdce města tluče totiž pro tango a - jak jinak - fotbal. 

Volný zbytek odpoledne a večeře v jedné z restaurací, kde se podává to pravé argentinské "masíčko". 

4. DEN - DIVADLO COLÓN A VEČERE S TANEČNÍM SHOW ( TANGO)

Každý kout této nádherné budovy skrývá tajemství. A druhého dne v Buenos Aires po snídani navštívíme tuto více než stoletou stavbu. Budeme obdivovat nádherné schodiště. hlavní foyer, zlacený sál, sropy a vitráže - to vše za doprovodu místního průvodce. 

Volné odpoledne v krásné, historické a okouzlující ulici Calle Corrientes. 

Na večeři půjdeme tam, kde uvidíme i pravé argentinské tango. 

5. DEN - PUERTO IGUAZU

PŘELET DO PUERTA IGUAZU, UBYTOVÁNÍ A INDIVIDUÁLNÍ VOLNO.

O2 HOTEL IGUAZU se nachází 15 kilometrů od vodopádů, obklopen panenským pralesem národního parku Iguazu. Díky své biodiversitě je považováno toto místo za jedno z nejdůležitějších ekologických pokladů planety. Figuruje na seznamu UNESCA a rovněž je jedním z novodobých 7. divů světa. 

6. DEN - PUERTO IGUAZU - CATARATAS ARGENTINAS (vodopády na argentinské straně)

Po snídani celý den návštěva těchto majestátních vodopádů. Tento den zůstaneme na argentinské straně a na zpáteční cestě navštívíme lokalitu Puerto Iguazů. Leží na samém severu provincie Misiones a hraničí s vedlejšími státy. (Paraguay, Brazílie). Navíc je enklávou soutoku dvou řek - Iguazu a Paraná. S Brazílií a paraguayským městem Ciudad del Este ho spojuje mezinárodní most Tancredo Neves.

Zastavíme se i na místě jménem Hito de las tres frontes - tady se setkávají dvě řeky a tři kultury v majestátnosti okolní přírody. 

 

7. DEN - PUERTO IGUAZU - CATARATAS BRASILEŇAS -  a i na večeři si skočíme do BRAZÍLIE . A bude taky brazilský folklór...

Po snídani nás bude čekat pohled z brazilské strany, protože odtud je vidět všech 275 kaskád, které vodopády Iguazů formují. 

Večeřet budeme v Rafaínu (Foz de Iguazu), kde nás čeká i brazilský folklór. 

8. DEN - EL CALAFATE 

Po snídani přelet  na překrásné, pitoreskní lokality na březích jezera Lago Argentino. Volné odpoledne. Večeře v hotelu.

HOTEL POSADA LOS ALAMOS 4 *

9. DEN - EL CALAFATE - PERITO MORENO

Po snídani navštívíme národní park LOS GLACIARES. Ledovec PERITO MORENO se nachází 80 kilomentrů od El Calafate. Cestou budeme projíždět, a také se projdeme, krásným listnatým horskám lesem. 

Pak se nalodíme na katamarán, takže budeme mít možnost vidět celý 300 metrů dlouhý ledovec a jeho nádhernou stěnu, připomínající namodralé sklo. 

Po obědě bude volno na procházku okolo ledovce. Bohužel obrovské kusy ledovce a rampouchy neustále padají do vody a vytvářejí zvláštní "hudbu", která jakoby vycházela přímo ze středu Země. Večeře v hotelu. 

10. DEN - EL CALAFATE - volný den. Můžete si užít město, nebo je možnost fakultativního výletu. Večeře v hotelu. 

11. DEN - USHUAIA

Přelet do Ushuaie, zbytek odpoledne volno. 

UBYTOVÁNÍ - CILENE DEL FARO SUITES & SPA 4*

12. DEN - USHUAIA - NÁRODNÍ PARK TIERRA DEL FUEGO ( Ohňová země) a VLÁČEK Z KONCE SVĚTA

Po snídani návště národního parku Ohňová země. Nádherné výhledy na Canal de Beaghle se zastávkami k ulovení fotek místní flóry a fauny. Další místa, která v parku uvidíme bude Bahía Redonda, Cascada de Río Pipo a Bahía Lapataia. (Zátoky a vodopoády). 

Nakonec se svezeme 7  posledních kilometrů po trati (je dlouhá 25 km) vláčkem z konce světa. Tyto kolejnice jsou  staré více než sto let. 

A pak ještě navštívíme vodopár La Macarena a podíváme se Cementerio de Árboles (hřbitov stromů, poražených poustevíky. (vězni?) 

Večeře v hotelu. 

13. DEN - USHUAIA - ESTANCIA - volný den na pokochání se městem, možnost fakultatních výletů. Večeře v hotelu. 

14. DEN - BUENOS AIRES -  Volné odpoledne na toulky po městě a nákup suvenýrů. 

15. DEN - odlet do Evropy

POKUD VÁS NABÍDKA ZAUJALA, KLIKNUTÍM NA TLAČÍTKO SE ZAPÍŠETE DO SEZNAMU POTENCIÁLNÍCH ZÁJEMCŮ. K NIČEMU VÁS TO NEZAVAZUJE. OBNÁŠÍ TO POUZE TO, ŽE VÁS BUDU INFORMOVAT O AKTUALIZACÍCH, EV. DOSTANETE PÁR MAILŮ S ODKAZY NA ČLÁNKY A INFORMACE O ARGENTINĚ. VAŠE OSOBNÍ ÚDAJE JSOU U MĚ V BEZPEČÍ. 

A ještě pár velmi důležitých informací!

Než se pustíte do prohlížení projektů a cest, které chystám, ráda bych ještě objasnila pár věcí. Patrně jste si přečetli můj příběh, přesto chci ještě něco dodat. Více než třicet let jsem průvodkyně na plný úvazek. A to je opravdu velmi dlouhá praxe. Už někdy před dvaceti lety jsem si zřídila i agenturu. 

Co to obnáší? Další živnostenský list. Po několika letech práce s italskými turisty se na mě totiž začaly obracet přímo zahraniční cestovní kanceláře, a taky, jak jinak, privátní klienti. Chtěli, abych jim zajistila servis. Dopravu, hotely, restaurace. 

Chtěli, abych jim navrhla programy cest a pobytů. Proč? V tomto případě je to jednoduché. Někdo přišel, zmínil se, že byl v Praze nebo v Čechách, zmínil se, že jsem ho doprávázela já. A pochválil mě. 

Pak se stalo, že jedna velká česká cestovní kancelář, pro kterou jsem pracovala a provázela téměř všechny její klienty, zkrachovala. Proč, to je celkem smutný příběh. To sem ale nepatří. Telefony drnčely, maily přistávaly dnem i nocí. Doslova. Anna, pomóc!!!

Znali pouze mě. A znali mě dobře. Měli reference od klientů. 

A já jsem se v průvodcování a organizování našla. 

Ale vrátím se k jádru. Agentury obvykle prodávají za provize produkty cestovních kanceláří. To není můj případ. Pro Vás, jako Čechy a Slováky, je podstatné to, že cena, kterou zaplatíte, je cena navýšená pouze o průvodcovský servis a organizační poplatek. 

Já neplatím nájem kanceláří ani nemám zaměstnance. Mám svůj počítač, kancelář doma a skvělé obchodní partnery a kolegy. A teď pozor. Velké cestovní kanceláře se ale dostanou mnohdy na velmi zajímavé ceny hotelů, restaruací atd. Proč? Jedou na objem. To se já nedostanu. Nevadí. Jako agentura spolupracuji s renomovanými cestovními kancelářemi přímo v destinaci.  

A tyto kanceláře se na zajímavé ceny už dostanou. 

To je třeba v případě Velké cesty po Argentině. Je to nadstandartní cesta a služby na velice vysoké úrovni. 

A ještě jedna věc. Majitele cestovních kanceláří, se kterými spolupracuji, znám osobně. Máme přátelské a dlouholeté vztahy. A to je opravdu hodně důležité. 

Roky jsem jezdila velké okruhy po Evropě se zahraniční klientelou. Jezdila a jezdím je ráda. Ale skupina padesáti lidí se sluchátky na uších, s obligátním tříchodovým menu a časem do minuty propočítaným, to možná není pro každého.

V některých případech dostanete mnoho za velmi dobrou cenu. Ale není to vždy a pro každého. Obvykle se mi totiž stává, že lidi na konci pobytu říkají, že by se chtěli vrátit. A poznat to které místo lépe, víc do hloubky. Prostě si ho užít. 

Každému vyhovuje něco jiného. A tady je na trhu celkem díra. I na tom stojí můj projekt. 

Argentina bude pravděpodobně na jaře, Japonsko zatím pro ilustraci, že něco takového mám. Turecko naopak je v dnešní době ideální a opravdu vřele doporučuju. Program je hotový v pdf. Stačí kliknout a najít si pět kamarádů. 

 Pokud je zde někdo, kdo třeba se skupinou kamarádů touží po jakékoli destinaci s průvodcem, připravíme na míru. 

Do Japonska? 

Tak v tom případě s Danou!

Nejen, že Japonsko zná, ale navíc mluví japonsky. 

Dana Vám ukáže Japonsko tak, jak by jste ho nikdy nepoznali. Vždyť dokonce bydlela v japonské rodině! Malé Tokio je pro ni stejně důvěrné, jako rodná Praha. Najde vám příjemné ubytování za přijatelné ceny, ukáže vám ty nejzajímavější památky a pomůže vybrat japonské lahůdky. Japonský čajový rituál, japonské lázně, cestování japonskými vlaky, to vše pro vás bude nezapomenutelným zážitkem. 

Soukromá galerie Dany Venclové. 

VZHLEDEM K SITUACI NEUPŘESŇUJI DATA ANI PROGRAM. JAKMILE SE SITUACE ZMĚNÍ, BUDEME REAGOVAT. KLIKNUTÍM NA ODKAZ SE ZAPISUJETE DO SEZNAMU POTENCIÁLNÍCH ZÁJEMCŮ. K NIČEMU VÁS TO NEZAVAZUJE, POUZE VÁS BUDU INFORMOVAT EV. VÁM ZAŠLU PÁR eMAILŮ S ODKAZY NA ČLÁNKY ČI DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI TÝKAJÍCÍ SE JAPONSKA. VAŠE OSOBNÍ DATA JSOU U MĚ V BEZPEČÍ.